Dokumenty związane z licytacją komorniczą nieruchomości

prawo karne - adwokat Agnieszka Moszczyńska Prawnik Paweł Wróblewski to dobry adwokat Gorzów Wielkopolski ul. Słowiańska 57, tu mieści się kancelaria adwokacka

Zakup nieruchomości zawsze stanowi nie lada wyzwanie. Zainteresowany dokłada wszelkich starań, by precyzyjnie określić stan nieruchomości i zapłacić za niego stosowną cenę.

Duże znaczenie mają także szczegóły zawarte w dokumentacji. To z nich wynika, w jakim otoczeniu nieruchomość może znaleźć się w przyszłości oraz czy jej zakup nie jest związany z dodatkowymi obciążeniami.

Jak łatwo się domyślić, takie same prawidłowości dotyczą także tych nieruchomości, które sprzedawane są na licytacjach komorniczych. Czasami jednak wiąże się to z pewnymi wątpliwościami.

Nie zawsze jest dla nas jasne, kto tak naprawdę jest sprzedającym oraz gdzie dostępne są stosowne dokumenty. Wiele istotnych informacji jest zawartych już w obwieszczeniu o licytacji.

To właśnie z nich dowiemy się nie tylko tego, kiedy możemy obejrzeć nieruchomość, ale również to, gdzie znajdują się stosowne dokumenty. W przypadku nieruchomości wystawionych na licytacjach komorniczych, znaczna część dokumentów powinna być dostępna w sekretariacie wydziału cywilnego w sądzie rejonowym i kancelarii komornika.

Tam znajdziemy między innymi wypis z rejestru gruntów oraz mapkę pochodzącą z akt postępowania egzekucyjnego. Wśród dostępnych dokumentów powinien znaleźć się również odpis protokołu oszacowania nieruchomości.